Iskelmä Festivaali

Ohjelma

Himoksella vuosittain järjestettävä Iskelmä Festivaali juhlitaan kesällä 2018 jo kymmenettä kertaa. Viime vuonna kävijäennätyksen 35 000 kävijällä tehneen tapahtuman 10-vuotisjuhlilla tulevat esiintymään kaikki parhaat kotimaiset tähtiartistit. Aikataulut julkaistu ja ohjelmisto on valtava: 3 päivänä, lähes 40 upeaa esiintyjää, neljällä eri lavalla.

Iskelmä Festivaalin oheisohjelmaan voin tutustua TÄÄLTÄ.

KESKIVIIKKO 27.6.
  Himos Areena  
n. 24.00 Meiju Suvas  
 

Karavaanareiden bileet, Areenan ovet aukeaa klo 22.

 
     

Iskelmä festivaali 2018 aikataulut

TORSTAI 28.6. - Portit auki klo 16.30
 

Iskelmälava

Rantalava

17.30   Jonne Aaron
18.45 Juha Tapio  
20.15   Anna Eriksson
21.45 Kaija Koo  
23.15   Suvi Teräsniska
00.45 Apulanta  
 

 

Tanssilava

Tanssikurssit
18.15 Hurma

15.00-15.45 Fusku

16.00-16.45 Bugg

+ Illalla Hurmuri-kavaljeerit tanssittavat

19.15 Lemmenlautta
20.15 Hurma
21.15 Lemmenlautta
22.15 Hurma
23.15 Lemmenlautta
     
 

Himos Areena

 
21.00

Freeman Duo

 
24.00

Leo

 
     

PERJANTAI 29.6. - Portit auki klo 14.00

 

Iskelmälava

Rantalava

14.45 Ellinoora  
15.45   Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
16.55 Matti ja Teppo  
18.05   Laura Voutilainen
19.15 Roope Salminen & Koirat  
20.40   Tuure Kilpeläinen
21.50 Popeda  
23.15   Neon 2
00.40 Raskasta Iskelmää!  
     

 

Tanssilava

Tanssikurssit
18.15 Taikakuu

12.00-12.45 Foksi

13.00-13.45 Kuviohumppa

14.00-14.45 Sottiisi

+ Illalla Hurmuri-kavaljeerit tanssittavat

19.15 Myrskytuuli
20.15 Taikakuu
21.15 Myrskytuuli
22.15 Taikakuu
23.15 Myrskytuuli
     
  Himos Areena  
21.00 Valovuosi  
24.00 Samae Koskisen Korvalääke  
     
LAUANTAI 30.6. - Portit auki klo 13.30
 

Iskelmälava

Rantalava

14.20 Mikko Harju  
15.30   Jari Sillanpää
16.40 Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys  
17.50   Lauri Tähkä
19.15  
20.40   Neljänsuora
21.50 Nylon Beat  
23.15   Jenni Vartiainen
00.40 Haloo Helsinki!  
     
  Tanssilava Tanssikurssit
18.15 Matti Silmu

12.00-12.45 Hidas valssi

13.00-13.45 Tango

+ Illalla Hurmuri-kavaljeerit tanssittavat

19.15 Erika Vikman
20.15 Matti Silmu
21.15 Erika Vikman
22.15 Matti Silmu  
23.15 Erika Vikman  
     
  Himos Areena  

21.30

Nomi  

24.00

Oskari Ruohonen  

 

 

 

Torstai 28.6.2018

Juha Tapio
Juha Tapio
Apulanta
Apulanta
Kaija Koo
Kaija Koo
Suvi Teräsniska
Suvi Teräsniska
Anna Eriksson
Anna Eriksson
Jonne Aaron
Jonne Aaron
Leo
Leo
Freeman Duo
Freeman Duo
Hurma
Hurma
Lemmenlautta
Lemmenlautta

Perjantai 29.6.2018

Raskasta Iskelmää: Tony Kakko, JP Leppäluoto, Antti Railio
Raskasta Iskelmää: Tony Kakko, JP Leppäluoto, Antti Railio
Popeda
Popeda
Neon 2
Neon 2
Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Roope Salminen & Koirat
Roope Salminen & Koirat
Laura Voutilainen
Laura Voutilainen
Matti ja Teppo
Matti ja Teppo
Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
Ellinoora
Ellinoora
Samae Koskisen Korvalääke
Samae Koskisen Korvalääke
Taikakuu
Taikakuu
Valovuosi
Valovuosi
Myrskytuuli
Myrskytuuli
 

Lauantai 30.6.2018

Haloo Helsinki!
Haloo Helsinki!
Nylon Beat
Nylon Beat
Yö
Neljänsuora
Neljänsuora
Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys
Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys
Jari Sillanpää
Jari Sillanpää
Jenni Vartiainen
Jenni Vartiainen
Lauri Tähkä
Lauri Tähkä
Mikko Harju
Mikko Harju
Oskari Ruohonen
Oskari Ruohonen
Nomi
Nomi
Matti Silmu
Matti Silmu
Erika Vikman
Erika Vikman
 

Muutokset mahdollisia.